Pridané: 28. marca 2017 | Autor: Muscle Gym Master

Najlepšie proteíny na objem na trhu 2017

Proteíny (bielkoviny) spolu so sacharidmi a tukmi dodávajú telu energiu. Najčastejšie sa v potravinách nachádzajú v mäse, vajciach a mliečnych výrobkoch. Hoci sa skloňujú s budovaním svalovej hmoty, sú veľmi dôležité aj pre udržiavanie správneho pH v krvi. Okrem stavebnej funkcie, zastupujú sacharidy pri ich nedostatku ako zdroj energie a chránia svalovú hmotu pri rôznych diétach. Sú užitočné aj pri regenerácii a svoj podiel majú aj pri rovnováhe hormónov. Ako výživový doplnok je proteín vhodný tam, kde je výdaj energie oveľa vyšší, ako dokážeme telu zabezpečiť pomocou prirodzenej stravy. Pri športe a obzvlášť posilňovaní, kde je potrebný vyšší denný príjem bielkovín na budovanie svalovej hmoty, preto siahame po proteínových výrobkoch, ktoré sú zdrojom bielkovín. Jedným z najobľúbenejších produktov je proteín vo forme prášku na prípravu nápoja.

Na trhu je veľké množstvo proteínov nielen od rôznych výrobcov, ale aj v rôznej cene a kvalite. Preto sme sa pozreli na tie najobľúbenejšie a overené proteíny na našom trhu, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na bezpečný výživový doplnok. Hlavným kritériom je samozrejme zloženie, ktoré by malo byť uvedené v zrozumiteľnej podobe na obale. Vyplýva z neho podiel bielkovín, vitamínov a minerálov. Proteíny sú obohatené o príchute ako je vanilka, čokoláda, kokos, jahoda, banán alebo iné.

Tip: Pozrite si Najlepšie proteíny pre ženy na chudnutie. V rebríčku nájdete také známe produkty ako proteín Body Fit od Kompavy, Zen Whey alebo True Whey od GymBeamu.

Základné delenie podľa spracovania proteínov

Koncentrát

Proteínový koncentrát obsahuje bielkoviny od 40 – 90 %. Je vyrábaný technológiou ultrafiltrácie, kvôli čomu má nižšiu biologickú hodnotu, menej rastových faktorov a frakcií proteínov dôležitých pre imunitný systém. Nedosahuje až takej kvalityproteínov, ale jeho plus jedobrá využiteľnosť, výborná rozpustnosť a chuť, ktorej vďačí za väčšie množstvo sacharidov. Má trochu pomalšiu stráviteľnosť, ako napríklad Izolát. Strebávanie sa začína po hodine a celková doba stráviteľnosti sú dve hodiny.

Izolát

Proteínový Izolát má najväčšie plus vďaka kvalite čistého proteínu s minimom laktózy, sacharidov a tukov. Obsah  bielkovín je až  90- 95%. Pripravuje sa mikrofiltráciou alebo iónovou výmenou, čo zabezpečuje vyšší podiel bielkovín a výbornú biologickú hodnotu. Minimálny obsah tukov a sacharidov, ho radí k obľúbeným doplnkom pri diétach.Jeho výhodou je veľmi rýchle vstrebávanie a rovnako rýchle trávenie. Preto je odporúčaný aj bezprostredne po tréningu.

Hydrolýzat

Jeden z najkvalitnejších proteínov je proteínový Hydrolýzat, ktorý má veľké množstvo bielkovín a minimum sacharidov, tuku a laktózy. Práve týmto zložením sa stáva výborne stráviteľný a vhodný je aj pre ľudí s pomalým trávením.

Proteíny, ako doplnkovú výživu môžeme deliť na dve základné kategórie

Jednozložkové proteíny

– Srvátkový proteín

– Hovädzí proteín

– Kazeinový proteín

– Ryžový proteín

– Vaječný proteín

– Sójový proteín (vhodný pre vegetariánov)

– Rastlinný proteín (vhodný pre vegetariánov)

– Konopný proteín (vhodný pre vegetariánov)

 

Viaczložkový proteín

Obsahujú niekoľko týchto zložiek, alebo zdrojov bielkovín a zásobujú telo širším spektrom aminokyselín. Ich vsrebávanie si vyžaduje dlhšiu dobu.

Medzi najobľúbenejšie proteíny patria srvátkové ktoré obsahujú 85 – 95 % bielkovín, majú vysoký obsah aminokyselín BCAA, rýchlo sa vstrebávajú, obsah sacharidov, laktózy  a tukov je čo najnižší a v neposlednom rade je ich plusom aj dobrá rozpustnosť a chuť. Na trhu ich nájdete dostatočné množstvo a medzi tie top, ktoré vám môžeme odporučiť patria:

 

Top proteíny na objem  v roku 2017

Muscle Pharm ARNOLD IRON WHEY

Obľúbený srvátkový proteín s kvalitným zložením s vysokým obsahom aminokyselín. Okrem výborného zloženia má veľmi dobrú rozpustnosť a príjemnú chuť. viac info >>>

 

 

BioTech Iso Whey Zero 

Srvátkový Izolát  s vysokým čistým podielom, bez gluténu, laktózy, tukov a cukrov. Vysoký obsah bielkovín 88%, BCAA, L-glutamínu a znížené množstvo sacharidov ho radia jedným k najkvalitnejších proteínov. Tento produkt má výbornú nutričnú hodnotu, dobrú rozpustnosť  a predáva sa  v niekoľkých príchutiach z ktorých si zaručene vyberiete. viac info >>>

 

WEIDER Gold Whey

Kvalitný 100% srvátkový proteín od overeného výrobcu Weider je jedným z najviac odporúčaných proteínov na trhu. Výborný  80% obsah proteínu a nízky obsah tukov a uhľohydrátov ho radí nielen k proteínom na budovanie svalovej hmoty, ale aj pri redukčnej diéte a rysovacej fáze. viac info >>>

 

 

Optimum Nutrition Whey Gold Standard

Tento proteín v rôznych príchutiach má výbornú rozpustnosť a zaistí efektívnu svalovú hmotu so stratou prebytočného tuku. Je to srvátkový proteínový koncentrát, ktorý obsahuje 82 % proteínu, 4,8g glutamínu a 5,5g BCAA. Je to jeden z najpredávanejších proteínov. viac info >>>

 

Cenový hit

 

Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional (proteínový koncentrát)

Tento proteín od výrobcu Scitec Nutrition, ktorého výrobky sú na našom trhu veľmi obľúbené je vo skvelom pomere vysokej kvality a prijateľnej ceny. Ide o srvátkový koncentrát s vynikajúcim obsahom až 47,5 % anabolických aminokyselín BCAA. V zložení sa nachádza približne 10% intaktnej bielkovinovej frakcie imunoglobulínu, ktorá podporuje imunitný systém a produkuje glutathión, účinný antioxidant. Ďalšie plusy sú malé % laktózy a proteín je navyše obohatený o L-leucín, taurín a L-glutamín, najčastejšie sa vyskytujúcu aminokyselinu v ľudskom svale. Tento produkt si získal užívateľov aj ľahkou tráviteľnosťou a veľmi dobrou chuťou. Je veľmi dobré rozpustný vo vode a mlieku. Za dobrú cenu získate proteín s veľmi dobrým zložením a nutričnou hodnotou.

 

Okrem proteínových nápojov, ako dopriať svojmu telu energiu je na trhu aj veľké množstvo proteínových tyčiniek. Medzi najobľúbenejšie s výborným zložením patria :

Quest Nutrition Quest Bar

Najpredávanejšie proteínová  tyčinka bez obsahu lepku a cukru s vysokými kvalitnými biologickými bielkovinami (srvátkový proteínový izolát, izolát mliečnych bielkovín). Zloženie obsahuje  vlákninu, veľmi nízky obsah cukrov a žiadne trans – stužené tuky. Na výber v rôzných príchutiach sladené výlučne sukralózou s Lo Han Kuo alebo steviou s erytrhritolom.

 

WEIDER 32 Protein Bar

Obľúbená proteínová tyčinka od overeného výrobcu Weider s veľmi kvalitným zložením a skvelou chuťou. Obsahuje vysoký obsah bielkovín a nízky obsah tuku. Na výber v niekoľkých príchutiach.

Najlepšie proteíny na objem na trhu 2017
3.41 (68.24%) 17 votes
Autor článku
Muscle Gym Master

Bez pohybu nedokážeme prežiť život naplno. Šport človeka napĺňa, motivuje, inšpiruje. Stačí pár minút denne.

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*