Pridané: 28. marca 2017 | Autor: Muscle Gym Master

Najlepšie spaľovače tukov – veľké porovnanie

S naberaním svalovej hmoty a upraveným jedálničkom sa niekedy pridruží aj tuk zo stravy, ktorý nikoho neteší. Ak máte tendenciu priberať nielen svalovú hmotu, tak ste možno rozmýšľali o spaľovači tukov. Tie sú na trhu zastúpené viacerými druhmi podľa zloženia a práve hlavná zložka, ktorá napomáha odbúravaniu tukov sa môže líšiť. Aby sme vám výber uľahčili pozreli sme sa na tie najpredávanejšie a najúčinnejšie, ktoré majú výborné hodnotenia od samotných užívateľov.

Čo sú spaľovače tukov a kedy sú potrebné

V prvom rade si povedzme, čo vlastne spaľovače tukov sú a aká je ich funkcia. Najväčším prínosom je, že dodávajú energiu, potláčajú hlad a zároveň zabraňujú vstrebávaniu tukov zo stravy.  V podstate pomocou takéhoto výživového doplnku premeníte prebytočné tuky na potrebnú energiu. Pomáhajú zrýchliť metabolizmus a udržiavajú potrebnú energiu.

 

Základne formy spaľovačov tukov

Spaľovače tukov ako výživový doplnok nájdete na trhu vo viacerých formách. Najčastejšie sú v tabletách, práškovétekuté. Každá forma má svoje výhody. Pri práškovom a tekutom nastáva rýchle vstrebávanie aj účinok. Tablety majú zase dlhšie vstrebávanie aj čas kým zaúčinkujú o to dlhšie však účinok trvá.

 

Delenie spaľovačov tukov

Základom delenia výživových doplnkov je zloženie. Hlavná zložka určuje účinok, ako spaľovač pôsobí. Podľa látok delíme spaľovače na termogénné, komplexné a ostatné podľa účinnej látky, ktorú obsahujú.

 

Komplexnéspaľovače tukov

Obsahujú viacej zložiek a kombinujú nestimulačné látky, ako sú L – karnitín, chróm, CLA, HCA spolu so stimulačnými látkami, ako je kofeín, zelený čaj alebo synefrín. Sú doplnené aj o vitamíny a magnézium. Tieto spaľovače tukov sú najkomplexnejším riešením pri redukovaní tukových zásob, spaľovaní a vykazujú dobré výsledky pri rysovaní postavy.

Termogenné spaľovače tukov

Jedny z najúčinnejších spaľovačov, ktoré fungujú na princípe zvyšovania telesnej teploty sú termogenné. Zahrievaním tela zrýchľujú metabolizmus a zvyšujú tepovú frekvenciu čoho dôsledkom je využívanie energie z tukových zásob a ich úbytok.

 

 

Spaľovače obsahujúce L-Karnitín

Hlavná zložka L-Karnitín je asi najpopulárnejšia látka pri rôznych diétach a spaľovní nadbytočných tukov. Tieto spaľovače získavajú energiu výhradne z tukov a veľmi efektívne ich preto spaľujú. Podporujú rast svalov a ich regeneráciu po namáhavej práci alebo tréningu.

Spaľovače s CLA a HCA

Kyselina linoleonová a kyselina hydroxycitrónová sú základné látky spaľovačov, ktoré efektívne účinkujú pri spomaľovaní premeny sacharidov na tuky, znižujú chuť do jedla a zároveň podporujú rast svalovej hmoty. Okrem toho posilňujú imunitný systém a účinne znižujú cholesterol.

Spaľovače s Chrómom

Tieto spaľovače s hlavnou látkou chróm sú známe veľkou účinnosťou znižovania chuti do jedla a hlavne sladkostí. Chróm je esenciálny stopový prvok, ktorý prispieva k udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi. Vplýva na metabolizmus glukózy a tukov, preto napomáha pri redukcii hmotnosti a zároveň podporuje tvorbu svalov.

Spaľovače s Kofeínom

Kofeín má stimulačné účinky a zvyšuje aktivitu. Má povzbudzujúce účinky a tým napomáha k zvýšenej aktivite a následne k spaľovaniu energie a tuku. Zrýchľuje metabolizmus a zvyšuje výkon. Obsahuje aj antioxidanty, kyselinu pantoténovú, magnézium a riboflavín.

 

Top produkty

 

Nutrex Lipo 6 BLACK

Jeden z najsilnejších spaľovačov tukov na kofeínovom základe s vysoko efektívnym účinkom. Zaisťuje rýchle a účinné spaľovanie tukov, zrýchľuje metabolizmus, potláča chuť do jedla a navyše je vhodný pre mužov aj ženy. viac info >>>

 

Muscletech Hydroxycut Hardcore Elite

Super účinný spaľovač tukov s patentovanou zložkou LiquiTech, ktorá využíva technológiu rapídnej mikrodisperzie tekutín. Okrem spaľovanie tukov zvyšuje koncentráciu a dodáva extrémnu energiu. Overený a veľmi obľúbený je kulturistami. viac info >>>

 

Biotech Super Fat Burner 

Veľmi obľúbený spaľovač tukov, ktorý obsahuje okrem lecitínu a chrómu aj doplnkové novinky, ako napríklad biotín, zinok a rastlinné výťažky. Medzi látkami ktoré sa nachádzajú v zložení  sú aj zinok, chróm a biotín, ktoré prispievajú k správnej látkovej premene mastných kyselín, bielkovín a sacharidov. Chróm zase pomáha k udržiavaniu normálnej hladiny glukózy v krvi.

 

Autor článku
Muscle Gym Master

Bez pohybu nedokážeme prežiť život naplno. Šport človeka napĺňa, motivuje, inšpiruje. Stačí pár minút denne.

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*